HWP Haarlem

  • Lettertype vergroten
  • Standaard lettertype
  • Lettertype verkleinen
Externe competitie > HWP Haarlem 1 > Wedstrijdverslagen > Eerste laat eerste steek vallen

Eerste laat eerste steek vallen

E-mail Afdrukken PDF

HWP Haarlem I - Boven IJ Nieuwendam I 3½-4½
Vooraf schatte ik onze overwinningskansen op Boven IJ Nieuwendam op meer dan 50%. Na drie uur spel geloofde ik nog steeds in een zege. 
Jan-Willem zette ons op het goede spoor met een snel punt en het pareltje dat Peter in elkaar zette betekende 2-0. Een collectieve ineenstorting op de borden 2, 3 en 4 deed de balans echter compleet omslaan.
Update: de partijen

Voor wie het nog niet weet: Boven IJ Nieuwendam is nog steeds het team waar we sinds een jaar of twaalf met enige regelmaat tegen spelen. Teruglopende ledenaantallen en wegkwijnende interne competities deed de clubs in Amsterdam Noord de handen ineen slaan. Ik heb mij laten vertellen, dat TOZ en de Volewijckers ook zulen aansluiten. Aangezien er naast Nieuwendam in Noord geen clubs zijn met KNSB-teams blijft Nieuwendam het Nieuwendam van twaalf jaar terug. Ik zie precies twee nieuwe gezichten waarvan één invaller. Bij ons is dat wel anders. Frank, Max en René hebben wel ervaring tegen de Nieuwendammers, maar alleen Frank van 12 jaar terug. Ik denk dat we er wel iets sterker op zijn geworden, dus hoopvol gaan we de wedstrijd in.

Het ziet er ook allemaal goed uit. Onze wedstrijdleider Gerie Opgenhaffen constateert rond half vijf, dat HWP 5-0 voorstaat. Weliswaar drie punten bij het tweede, maar wij hebben ook niet te klagen met een 2-0 voorsprong. Jan-Willem maakt rap een pion buit, dan een tweede en wikkelt af naar een eindspel, waarin zijn tegenstander het zich niet meer laat bewijzen. 
Peter mogen wij lenen van twee en hij is zichtbaar geïnspireerd. Met gepointeerd spel weet hij zijn opponent zijn wil op te leggen. De schijnoffers zijn niet van de lucht en uiteindelijk bezwijkt De Schipper onder de druk.

Dan volgen twee halfjes. Frank staat ogenschijnlijk goed, maar nog in een lastige stelling en met weinig tijd. Max moet zich neerleggen bij een zetherhaling. Maar ach, zeg ik nog tegen Frank, er vallen op de eerste 4 borden voldoende punten voor de overwinning. Zo'n uitspraak is natuurlijk de schaakgoden verzoeken.

Pieter staat overweldigend na de opening, althans in mijn ogen. Een onnauwkeurigheid met kwaliteitsverlies kan hij volgens mij ook nog wel hebben, maar na meer materiaalverlies is het niet meer te houden. Bij René is er ook iets misgegaan. Hij heeft zijn dame onder gunstige omstandigheiden kunnen geven voor een toren en twee stukken. Althans in mijn ogen. Niet veel later heeft hij alweer een stuk in moeten leveren en wordt hij door de vijandelijke dame en toren uitgerookt.

Maar we hebben altijd Bart nog. Ik snap niet zo veel van zijn stelling, maar Bart is de altijd scorende Bart en wanneer verliest Bart? Nu dus. In een lastige tijdnoodfase houdt Barry Brink het hoofd koel en houdt een belangrijke verbonden plus- en vrijpion over. In het enkele toreneindspel zijn er mischien nog remisekansjes, althans dat hoop ik, maar Barry tegen Bart wordt echt 1-0.

Andras heeft dan al een remise tegen Cor Croese. De Nieuwendammer probeert lang een miniem voordeeltje te verzilveren, maar Andras vaart veilig de remisehaven in. 

Teleurstelling alom. We moeten terug tot 1972 voor een uitslag van HWP I waar er slechts een halfje op de vier topborden werd gescoord. Laat dit niet de nieuwe standaard worden mannen!

Voor HWP-leden: de partijen

Persoonlijke uitslagen:

HWP Haarlem        Boven IJ Nieuwendam    3½-4½

Andras Balint (2297)    -    Cor Croese (2239)    ½ - ½
Bart Gijswijt (2245)    -    Barry Brink (2201)    0 - 1
René Duchêne (2186)    -    Frank van de Velpen (2090)    0 - 1
Pieter de Jager (2076)    -    Ed Baarslag (2082)    0 - 1
Jan-Willem van Prooijen (2099)    -    Martin Beugel (2054)    1 - 0
Peter Beerens (1981)    -    Wim de Schipper (2029)    1 - 0
Max Merbis (2081)    -    Marc Holla (1940)    ½ - ½
Frank Beverdam (1788)    -    Martin de Koning (2000)    ½ - ½

 
Reacties (9)
1 zondag 22 november 2009, 23:07 uur
Marius Jaspers
Wat een verpletterende stilte... Zijn alle HWP-ers na de nederlaag als lemmingen in het Spaarne gesprongen, op de eenzame verslaggever na?
2 maandag 23 november 2009, 08:03 uur
Pieter de Jager
Ik kwam inderdaad goed uit de opening. In het middenspel kon ik lange tijd de druk blijven opvoeren terwijl mijn tegenstander veel tijd nodig had om de boel bij elkaar te houden.
Dit deed hij overigens wel precies en ik heb achteraf geen opgelegde winst kunnen vinden. Na een zet of 30 kwam hij wat los en in de omschakeling ging ik helaas de fout in...
3 maandag 23 november 2009, 17:31 uur
Robert Eksteen
Als amateur-letterkundige denk ik, na close-reading van deze tekst, dat hij niet geschreven is door Bart Gijswijt. Ik denk door Paul Tuijp. Redactie: hoever zit ik er naast?
4 maandag 23 november 2009, 19:35 uur
Bart Gijswijt
Heel scherp, Robert. Ik zou inderdaad een stuk meer zelfhaat in het verslag gestopt hebben.
Sorry, clubgenoten.
5 maandag 23 november 2009, 19:55 uur
René Schulenberg
Je hoort het Paul, de volgende keer een stuk meer zelfhaat in je stukjes stoppen.
6 maandag 23 november 2009, 22:10 uur
Paul Tuijp
Tsja, schrijf- en schaaktechnisch kan ik niet tippen aan onze webmaster, maar meer zelfhaat dan deze bekentenis gaat me te ver.
7 maandag 23 november 2009, 23:05 uur
René in 't Veld
Als er echt sprake van zelfhaat geweest was, was Bart gewoon mee gaan eten in de Indiase toko
8 dinsdag 24 november 2009, 09:44 uur
René Schulenberg
Wat een beginnelingen in de nobele kunst der zelfhaat.
9 dinsdag 24 november 2009, 16:35 uur
Frits Bakkes
Haat Witte Paard.

© 2007 - 2009 HWP Haarlem