WijkerToren II - HWP IV 3 1/2 - 4 1/2
Alle tijd had team IV omdat er nog twee "makkelijke" wedstrijden aankomen.Kopman Ziyadah speelde een tijdloos Arabisch systeem.De nachten in Arabia kunnen net zo eindeloos zijn als de overwintering op Nova Zembla en het spel van Nazeeh leek op halma van een andere planeet.De rest liet zich hier niet door beinvloeden en boekte een knappe 4 1/2 tegen 3 1/2 zege op de kampioenskandidaat.
Tikkie-terug-Jaap zei Fokkinga tegen Nazeeh toen hij het gespeelde De2 wilde vervangen door Da4.Gelukkig maar want Da4 was een regelrechte blunder.Nu ging de kleine kwaliteit verloren tegen voldoende compensatie ,als tenminste op de volgende zet Lc1xd2 was gespeeld.Na de blunderzet De2xd2 was het curtains.Gelukkig speelt Erdni als een vorst.Zal hij het deze keer afmaken ?
In het linker rijtje ( 5 t/m 8 ) ontwijken Bas en Marius de temposlag.Bas doet een sterk centrum kado om er op z'n KoningsIndisch tegenaan te kunnen vechten.En Marius vindt een Morragambiet niet lekker met volle maag.Wat zou hij gegeten hebben ? Hij doet met d4-d3 nog even de deur dicht en staat even later zelfs beter.In de 50-er jaren speelde GM Evans om geld contra het Morragambiet , en tegen eenieder die dat wilde.Als hij de inzet naar zich toehaalde klonk de kameeldrijverskreet : YEAHH BOYS ,PLAY THE GAMBIT AGAINST ME !! Het geheim van zijn speelwijze zal ik binnenkort doorgeven aan Marius.
Ondertussen gebeuren rechts al beslissende dingen.Chris neemt remise nadat hij zijn sterkere tegenstander voor problemen heeft gesteld.Een correct besluit want het dynamisch evenwicht is nog niet verbroken.Erdni staat een kwal en een pion voor.De helicopterview - die totnutoe bij hem ontbrak - is volop aanwezig.Staande als een simultaanspeler doet hij zijn zetten en dat maakt veel indruk.
Links zitten de mannen van de loopgravenoorlog.Vier HWP-ers die de partij met c2-c4 danwel c7-c5 zijn begonnen.Wie valt het eerst in slaap ? Marius en Marco vinden het welletjes en nemen het halve ei.Op Richard rust nu de zware last een punt voor de staart te maken.Gelukkig krijgt hij pion d4 kado van Meems maar het zal geen walk-over worden.
Koos Stolk brengt HWP beheerst op voorsprong.Een licht initiatief,de stukken naar de juiste velden en afwikkelen naar een beter eindspel.Het zag er allemaal geolied uit.Erdni scoort zijn eerste punt als jonge vader met een toren meer ,en dan kan Nazeeh gerust opgeven.Bas spartelt niet onbekwaam tegen als wit op de damevleugel wint.Nu komt de KoningsIndische aanval en die is niet mis.Uiteindelijk beslist toch de witte vrijpion op a6.
Richard speelt tegen Meems om de wedstrijd.Alle secondes van de bedenktijd worden gebruikt.Met torens op g1 en h1 en een loerende dame op b2 zit er een overval in.Zwart wordt bekwaam ingesnoerd en klem gezet.De finale executie blijkt bij Richard in bijzonder goede handen.Hoera wij hebben gewonnen.
1.Stephan Jorritsma 1818 1 - 0 1757 Nazeeh Ziyadah
2.Ton Morcus 1788 0 - 1 1671 Erdni Batyrev
3.Camile Hol 1854 0 - 1 1739 Koos Stolk
4.Hans Wiemerink 1760 0,5 - 0,5 1667 Chris Rensink
5.Cor Meems 1684 0 - 1 1716 Richard Vink
6.Wil van der Laan 1757 0,5 - 0,5 1745 Marius Jaspers
7.Ton de Vries 1683 0,5 - 0,5 1700 Marco Boekhout
8.Casper Pieters 1691 1 - 0 1719 Bas Kamps
Team Home 1754 3 1/2 - 4 1/2 1714 Team Visitors
Jan Burggraaf





