Verslag HWP 7 tegen Wijker Toren 4 op 13 oktober 2011; uitslag 5,5 vs 2,5 in het voordeel van Wijker Toren
In het nieuwe onderkomen van de Wijker Toren, “De Prinsenhof” in Beverwijk, werd HWP 7 verrast door een sterk 4-de team van de Wijker Toren. Vorig jaar werd HWP 7 nog tweede in eindrangschikking van de derde klasse en de vraag is of dat dit nieuwe seizoen opnieuw mogelijk is. De uitslag doet het ergste vrezen, maar als we kijken naar de partijen “an sich” dan is er gelukkig hoop voor ons. Bij de 3 remises hing er namelijk een luchtje van het volle punt boven het bord.
Sjoerd van Raaij besloot zelf, na overleg met de teamleider, als eerste voor een remise; kennelijk niet helemaal zeker van zijn zaak in zijn eerste partij voor het 7-de. Oké, niks aan de hand zo vroeg in de avond.
Even later vielen echter de eerste nullen; eerst Willem de Ruig en daarna was Theo Elstgeest kansloos. De remise van Huub Elzerman tegen Peter van der Meulen was minder dan aanvankelijk de stelling deed vermoeden en toen Gerko Vos op het eerste bord verloor van Ton de Vries was de stand: 4 tegen 1. Jan Willem Spanjer vocht intussen een ongelijke strijd uit en zorgde voor 5 tegen 1.
Zonder zich te bemoeien met zijn omgeving deed gastpeler Frits Bakkes het haast onmogelijke; hij schoot als enige een gat in de Wijker Toren. De Wijkers werden er echter niet nerveus van, want ofschoon Lex van Aalderen winstkansen heeft gehad, werd de laatste partij naar een remise geloodst en werd de eindstand 5,5 tegen 2,5.
Misschien hebben wij te weinig gehad, maar de winst ging verdiend naar de Wijker Toren 4.






