Rating (TPR) van deelnemers Keizer competitie vs. stand 20 dec. 2009

Deze grafiek laat zien hoe de TPR is verdeeld over de ranglijst: een aantal pieken met ratings (ver) boven de rest. Zo zijn er 7 spelers met rating > 2000 verdeeld over de plaatsen 1-33. De gevolgen voor de indeling zijn duidelijk: spelers met hoge TPR spelen in principe tegen elkaar, afhankelijk van opkomst (en de vele andere competities die ook nog moeten worden afgewerkt!) ook al staan ze op de ranglijst 30 of meer plaatsen van elkaar. Die zou kunnen betekenen dat het groepje spelers met zeg een TPR van 2000+ onderling gaat uitmaken wie er kampioen wordt. De vraag is dus of dit groepje voldoende toetreders heeft en zo niet dan is de strijd om het kampioensschap teveel een
closed shop . Voorlopig lijkt het erop alsof die wedloop zich niet anders ontwikkelt als in vorige jaren. Serieuzen titelkandidaten dienen of altijd te komen (100% opkomst) gecombineerd met Gijswijtiaanse scores (>80%), of ze kunnen een keer verstek laten gaan met een 100% score. Een andere overweging van de indeling op TPR is ingegeven uit consideratie met sterke spelers die maar zelden komen en toch een sterke tegenstander willen treffen. Is deze doelstelling gehaald? Kijken we eens naar de 2000+ spelers vanaf plaats 30, met lage opkomst (minder dan vijf keer).
Plaats Naam Rating TPR Opkomst
33 Hicham 2006 2049 1x
38 Ardjan 2072 1817 2x
48 Harry 2015 1642 4x
56 Gerard 2103 1980 2x
69 Eduard 2013 1452 2x
Voor minstens drie van de vijf 2000+ spelers blijkt dat hun TPR ver achterblijft bij hun rating. Zo bezien is deze doelstelling geen overtuigend succes. Er is wel een nadeel: stel dat een speler uit, zeg, de top drie tegen een van deze spelers wordt ingedeeld en erin slaagt te winnen, dan is de beloning in Keizerpunten wel erg karig.
Deze overwegingen zouden tot de volgende voorlopige conclusies kunnen leiden. De TPR-curve lijkt halverwege het seizoen nog niet "glad" genoeg, hetgeen kan leiden tot een klein clubje koplopers die de rest van de competitie een onderlinge spelen. Het plan voor sterke spelers die zelden komen is geen succes. Het is misschien aan te bevelen dat volgend seizoen er een beginindeling wordt gemaakt op basis van rating (en niet de stand van vorig jaar). Alle sterke spelers staan dan bovenin, en ook met een lage opkomst kunnen zij zich redelijk in die regionen handhaven. Verliezen ze een keer, en vallen ze eruit, jammer dan. De suggestie van Koos om de eerste 10 ronden met de beginindeling te werken zou nog kunnen helpen, maar het lijkt me dat hiermee de consideratie voor deze bijzondere groep wel is uitgeput.