Een tikkeltje verrassend, maar volkomen verdiend heeft FM Sybolt Strating (foto) de Van Lieshoutbokaal in de wacht gesleept. Met zwart overspeelde hij IM Thomas Willemze eigenlijk vanuit de opening. Sybolt miste een iets snellere winst, maar zijn overwinning kwam nooit in gevaar.
In de finale tussen de winnaars uit de verliezersronde, Hubrecht van den Brekel en Ardjan Langedijk, was het ook de zwartspeler die aan het langste eind trok. Hubrecht lanceerde een gevaarlijk offer, maar Ardjan verdigde koel en couterde vlijmscherp.
We evalueren nog, maar de formule met poule- en knock-outsysteem lijkt succesvol te zijn. Dan gaan we dus met de partijen om de Van Lieshoutbokaal op dezelfde voet verder.
Sybolt gefeliciteerd en graag tot volgend jaar!






Jammergenoeg moest ik huiswaarts voordat de beslissingen gevallen waren, en ik ben erg benieuwd hoe het verder ging. Ik hoop dan ook dat de partijen gepubliceerd zullen worden op de HWP-site (eventueel met nog wat licht commentaar van Bart ? Of van de spelers zelf ?).