HWP Haarlem

  • Lettertype vergroten
  • Standaard lettertype
  • Lettertype verkleinen
Interne competitie > Nieuws > Drie van de vier kwartfinales bekertoernooi gespeeld

Drie van de vier kwartfinales bekertoernooi gespeeld

E-mail Afdrukken PDF
Op dinsdag 5 februari 2008 zijn de eerste drie kwartfinales van de interne bekercompetitie van HWP Haarlem gespeeld. Zwart won driemaal. Update: Partij Beverdam-Burggraaf geplaatst!
Stephan Blaas speelde een goede wedstrijd en had kansen, volgens zijn tegenstander René in 't Veld. Hij vergat echter zijn stukken te ruilen, waardoor René weer meer mogelijkheden verkreeg en won.

Frank Beverdam gaf in een gewonnen stelling tegen Jan Burggraaf een stuk weg en kon gelijk opgeven (het commentaar hieronder is van Frank zelf).

Peter Beerens speelde een goede wedstrijd tegen Bart Gijswijt, maar moest uiteindelijk het onderspit delven.

De bekerwedstrijd tussen René Duchêne en Harry Lips zal op 19 februari gespeeld worden. De loting voor de halve finales zal direct na die wedstrijd plaatsvinden.

 
Reacties (5)
1 woensdag 06 februari 2008, 12:28 uur
Jan Burggraaf
Teleurstelling en weinig tijd waren de oorzaak van Franks nederlaag.Met een stuk minder had hij nog steeds voordeel en matkansen.
2 woensdag 06 februari 2008, 13:22 uur
Jan Burggraaf
Hoi Frank,als je niet zoveel gedamd had met je vader dan zou je ongetwijfeld de kroon op je werk gezet hebben met 35.h3 Dxh3 36.Df3+ Kg6 37.Th1 Dd7 38.Dh5 mat.

Voor de duidelijkheid de stelling na 34 zetten.Wit :Kf2.Dd3.Te1.Ld2 en pi a2-b2-c5-d4-g3-h2 en Zwart:Kh5. Dg4 .Tg7.Ld8 .Pa6 en pi a5-b5-c6-d5-f6-h7.Het partijverloop was 35.Te8 Le7 36.Th8 (Tg8 houdt het net !) Dxd4+ 37.Dxd4 Lxc5 0-1
3 woensdag 06 februari 2008, 14:28 uur
Eduard Leinwand
Indrukwekkende varianten. Hoe is de koning eigenlijk op h5 gekomen/gelokt ? Kan de partij in de rubriek partijen vanwege al deze dramatiek ?
4 woensdag 06 februari 2008, 19:42 uur
Frank Beverdam
Er waren nog wat meer winnende varianten, ook zonder weggegeven paard. Maar de eerlijkheid gebied ook te zeggen dat de zwart koning niet naar h5 had gehoeven. Ik zal zorgen dat de partij bij Bart komt dan kan hij hem toevoegen aan het artikeltje.
5 donderdag 07 februari 2008, 11:45 uur
Paul Tuijp
Leuk potje voor de neutrale toeschouwer. Het is ook zelden saai op de borden van B & B. Jammer Frank, toch genoten van je gambiet.

© 2007 - 2009 HWP Haarlem