Jawel, beste HWP Haarlem volgers, de trofee der trofeeën is van ons. De gebroeders De Jager, Bart Gijswijt en Paul Lieverst zijn verantwoordelijk voor een heuse koe in de prijzenkast.
Dit kwartet wist 7 ronden lang alle tegenstanders te kloppen. Gestart als favorieten maakten zij hun status helemaal waar bij het officiële NHSB rapidkampioenschap voor teams.
In de schaduw van dit geweld sloop het tweede kwartet onder aanvoering van Jan Seeleman en met hulp van David Joziasse, Frits Bakkes en bovengetekende naar een sterke gedeelde 4e plaats (van de 41). Klik op de titel voor meer uit Koedijk.
Hoe de titel werd binnengehaald laat zich raden. Er werd her en der misschien een puntje gemorst, maar over het algemeen werd overtuigend gewonnen. In de laatste ronde tegen Waagtoren I volstond een kleine nederlaag, maar ondanks enige moeilijke momenten werd ook die pot gewonnen.
De persoonlijke scores van het eerste viertal zijn me ontgaan. Maar met in totaal 23½ bordpunt zullen ze alle 4 wel een plusscore hebben...
De kampioenenen.... het bewijs.
De reserves dan.
Jan was goed op dreef. Alleen tegen Ilias van der Lende (Santpoort) verloor hij en nogal onnodig ook. Verder kon ik genieten van fijnzinnig positioneel spel en tactisch meesterschap als het nodig was.
Ook David scoorde er lustig op los na een ongelukkig begin. Geen saaie partij zat erbij. In de laatste ronde gaf hij remise tegen PAC Holscher ondanks de voorsprong van een volle toren. Aangezien ik tussen beide heren inzat viel er veel te genieten.
Frits en bovengetekende deden aardig mee, maar met 5x zwart om 2x wit offerden we ons toch wat op voor onze witte kanonnen.
De uitslag (7 ronden, 20 min pppp):
Plaats, teamnaam, gemiddelde rating, matchpunten en bordpunten
1. HWP Haarlem I (2226) 14 23½
2. De Wijker Toren (2159) 11 21½
3. Tokkie Team (2074) 11 18½
4. De Waagtoren (2005) 10 20
5. ZSC-Saende (1990) 10 18
6. HWP Haarlem II (1813) 10 15½
7. 3nerlo (1834) 9 19
8. Santpoort (1926) 9 17½
9. Heerhugowaard (1786) 9 17½
10. Purmerend (1928) 9 16½
...
41







J. de Jager 6 uit 7
P. Lieverst 6 uit 7
P. de Jager 4,5 uit 7
Als geboren Leeuwarder vind ik een replica van Us Mem in de HWP-prijzenkast wel heel erg prachtig. Dus jammer voor Bart of Pieter, maar dat beest hoort bij HWP op de schoorsteenmantel!