HWP Haarlem

  • Lettertype vergroten
  • Standaard lettertype
  • Lettertype verkleinen
Over HWP Haarlem > Clubnieuws > Rob Bertholee Open Kampioen Schafeltennis van HWP

Rob Bertholee Open Kampioen Schafeltennis van HWP

E-mail Afdrukken PDF

Rob Bertholee heeft zijn favorietenrol volledig waargemaakt bij het 1e Open Kampioenschap Schafeltennis van HWP Haarlem. In de kantine en speelzaal van TTV Spaarne -dank voor de gastvrijheid- voelde Rob zich weer helemaal thuis. Bij het tafeltennis was hij ongenaakbaar, alleen bij het schaken waren Dimitri Reinderman en Zhaoqin Peng hem te slim af. Niet onverwacht sleepten zij respectievelijk plaats 2 en 3 in de wacht.

Nummer 4 en daarmee beste HWP-er werd Richard Vink. Ex-HWP-er Dick van Oversteeg was ook even terug. Door een 8-0 nederlaag in de laatste ronde tegen Rob Bertholee viel hij wat weg uit de top, maar dat hij voor tafeltennis heeft gekozen in plaats van schaak was te zien.

Mede ter voorbereiding op het Nederlands Kampioenschap schafeltennis op 21 juni, kwam Rob Bertholee terug naar zijn oude tafeltenniscluppie in Haarlem. Ooit koos Rob voor het tafeltennis en verhuisde hij naar het vermaarde Tempo-Team om furore te maken op het allerhoogste niveau. Zelfs het schaken stond toen op het tweede plan. Nu werden beide talenten weer aan elkaar gekoppeld en dan kent Rob zijn gelijke niet. Het is dat het niet meezat met het schaken tegen de GM's en dat hij 4 punten verloor door een bye in de eerste ronde, anders had de overwinning toch wel groter uit kunnen vallen.

Nochtans hadden we alles op alles gezet om er een spannende wedstrijd van te maken. In de persoon van Zhaoqin Peng hadden we een schaaktopper in huis en zoals het een Chinese betaamt, bleek zij inderdaad op de tafeltennistafel ook goed uit de voeten te kunnen. Ze wist Rob twee keer te kloppen met snelschaak, maar moest wel weer een remise afstaan aan de sterk opererende Bert Krab.

De andere GM in het gezelschap, Dimiti Reinderman, was de absolute alleenheerser op het schaakbord, maar werd her en der wel geklopt op de tafeltennistafel.

De verrassingen van de avond was in de eerste plaats natuurlijk Richard Vink. Herinneringen ophalend met Rob Bertholee uit de goeie ouwe VHS-tijd scoorde hij onderwijl degelijke overwinningen. Relatief gezien deed Hans Jansen het ook erg goed. Vooral aan de tafeltennistafel was hij heel fanatiek en scoore hij goed. Zijn score krijgt meer inhoud, omdat hij de beide GM's tegenkwam.

Tenslotte viel ook het tafeltennis van Frits Bakkes op. Gehuld in broek met vouw en overhemd wist hij de meeste games op de tafeltennistafel te pakken. Ook weer niet heel vreemd, want ook Frits bleek een tafeltennisverleden te hebben.

Wordt het schafeltennis een traditie?

Eindstand:

plaatsNaampunten
   
1FM Rob Bertholee28
2GM Dimitri Reinderman27
3GM Zhaoqin Peng26
4Richard Vink24
5André Hendriks23
6Paul Tuijp22
7Erdni Batyrev20
8Dick van Oversteeg19
 Hans Janssen19
 René in 't Veld19
11George Mur18
12Frits Bakkes16
13Bert Krab14
14Pieter Levasier13
15Peter Zoetemeijer13

 
Reacties (5)
1 maandag 18 mei 2009, 15:19 uur
Eduard Leinwand
Top van koele kikker Bert ! Het ratingverschil is zo'n slordige 900 elo punten. Ik heb eens gelezen dat 500 of 600 punten verschil een 100 pct kans geeft om te winnen. Tegen Bert Krab niet dus. Volgens mij is Bert echter zwaar 'underrated' om een term te gebruiken die het Ampzinggenootschap mij uivel zal duiden. Beduidend onder zijn ware ratingstand levend is misschien beter uitgedrukt.

Mooi gedaan Bert !
2 maandag 18 mei 2009, 20:41 uur
Eduard Leinwand
euvel
3 dinsdag 19 mei 2009, 06:24 uur
Robert Eksteen
Zuivel taalgebruik, daar gaat het om!
4 dinsdag 19 mei 2009, 09:43 uur
Eduard Leinwand
"Words must have meaning", B.H. Obama
5 woensdag 20 mei 2009, 09:12 uur
Jan Burggraaf
Het geaccumuleerde resultaat van onze voorzitter mag er ook zijn.

© 2007 - 2009 HWP Haarlem