Na moeizame handhaving in het vorig seizoen is de verwachting dat HWP 4 het dit jaar wat minder moeilijk zal krijgen. We zijn allemaal een jaartje ouder, hebben er weer wat bijgeleerd en spelen dus zo’n 100bp ratingpunten beter dan toen. De eerste wedstrijd was thuis tegen Heemstede 2, een ploeg waar ons derde vorig jaar van had gewonnen. Desalniettemin, op papier een sterk team dat vorig seizoen derde was geworden met 9 punten. Terwijl HWP 2 in het kleine zaaltje allerlei duistere krachten aantrok (lees het prachtige wedstrijdverslag van Harry Lips), kon het vierde, gevrijwaard van al dit naars, rustig plaatsnemen aan het eind van de grote zaal. Misschien dat de grote hoeveelheden knoflooksaus die ik van tevoren bij de shoarma had genuttigd hier een steentje toe heeft bijgedragen.
In plaats van een chronologisch verhaal, ga ik dit keer gewoon de borden af. Aan het eerste bord zat wederom Luuk. De trouwe supporters van het vierde weten dat Luuk inmiddels een fikse reputatie heeft opgebouwd aan het eerste bord. Ook dit keer moest hij aantreden tegen een, op papier, veel sterkere tegenstander. Van Paul Pancras begreep ik bijvoorbeeld dat deze meneer Santen vorig jaar André Hendriks, toch niet de minste, vrij gedecideerd van het bord had geschaakt. In het wedstrijdverslag werd zelfs een vergelijking met Tal getrokken! Luuk wordt van dat soort tegenstanders echter niet warm of koud. Natuurlijk stond hij al snel wat minder en waarschijnlijk heeft z’n tegenstander ook wel gewonnen gestaan, maar uiteindelijk wist hij weer te ontsnappen. Dit is de vijfde achtereenvolgende keer dat Luuk aan bord 1 remise wist te houden. Voorwaar een sterke prestatie!
Bij Richard aan bord 2 ging het minder voorspoedig. Hij stond lange tijd lekker, maar overzag een venijnige pionzet waardoor z’n tegenstander het heft in handen kreeg. Richard vlocht nog allerlei trucjes in de stelling, maar daar weigerde de Heemstedenaar op in te gaan. Tijdnood en een blunder velde uiteindelijk het vonnis in een verloren stelling. Richard is nog niet helemaal warm gedraaid. Aan bord 3 kwam Kir slecht uit de opening. Echter, nadat zijn tegenstander een belangrijke centrumpion weggaf, keerde de kansen en maakte Kir het sterk af. Een prima overwinning.
De as van het team werd dit keer ingenomen door de gebroeders Tromp. Vorig jaar vielen ze een beetje tegen, maar dit jaar lijken ze er weer te staan. Sander speelde naar eigen zeggen een mooie partij en wist het uiteindelijk in de aanval te beslissen. Yorick stond in het eerste deel van zijn partij helemaal niet zo goed. Toen zijn tegenstander echter een stukkenruil initiëerde veranderde de situatie. Yorick zette een koningsaanval op waar de Heemstedenaar zeer passief op reageerde. In een stelling die al niet meer te houden was ging hij uiteindelijk door z’n vlag. Vader Frank had alle reden om trots te zijn.
Paul had vorig jaar met het derde ook al tegen dit team gespeeld, en gewonnen, dus er werd veel van hem verwacht. Helaas kon hij dit keer de verwachtingen niet waarmaken. Paul zette een agressieve stelling neer met een hoop vooruitgeschoven pionnen. Dit zag er goed uit totdat het fout ging! Na een missertje was de pionnenstelling van wit een ruïne. Net als Richard probeerde Paul het nog met wat trucjes, maar ook hier zonder het gewenste effect. Helaas. Bij mijzelf verscheen, zoals te doen gebruikelijk, een op het oog uiterst saaie en behouden partij op het bord. Zelf vond ik het nog wel spannend en boeiend, maar de gemiddelde toeschouwer zal een geeuw moeilijk hebben kunnen onderdrukken. Het evenwicht werd nooit echt verbroken zodat remise uiteindelijk de logische uitkomst was. Gegeven de rating van mijn tegenstander kon ik daar moeilijk ontevreden mee zijn.
Chris speelde een agressieve partij, die al snel resulteerde in een riante stelling. Die wist hij verder uit te bouwen naar een glad gewonnen stelling. De uiteindelijke winst duurde echter wat langer dan de meeste van ons hadden verwacht. Naarmate de partij dieper in het eindspel kwam gingen er onder de toeschouwers ook steeds meer geluiden op dat Chris het aan het weggeven was. Niets bleek echter minder waar. Hij had het allemaal goed berekend en stelde uiteindelijk de winst veilig. Prima partij!
Hiermee zijn de eerste punten van het seizoen binnen. Als we zo blijven spelen gaan we nog mooie dingen beleven.
HWP 4 5 - 3 Heemstede 2
Luuk van der Broek ½ - ½ E. Santen
Richard Vink 0 - 1 A. Merkies
Kir Teo 1 - 0 J. van Dorsselaer
Sander Tromp 1 - 0 A. van Zanten
Yorick Tromp 1 - 0 P. v/d Bos
Paul Pancras 0 - 1 E. Müller
Sylvain de Ruijter ½ - ½ W. de Vos
Chris Rensink 1 - 0 W. Groenendijk





