Jelle Kop jeugdkampioen 2025

donderdag 12 juni 2025
Frank Beverdam
3 likes
2 reacties

Na eerder al de Herfsttitel te hebben bemachtigd is Jelle Kop voor de tweede maal in zijn carrière (2021 was de eerste keer) HWP-clubkampioen bij de jeugd geworden. Een dubbelslag dus voor Jelle.

En dat niet alleen, want op de dag van de prijsuitreiking berichtte de KNSB dat Jelle geslaagd was voor zijn stap 6 examen. Hij is hiermee de eerste HWP’er die slaagt voor de ultieme stap in de stappenplanreeks. Een driedubbelslag dus eigenlijk. Proficiat Jelle!

Uiteraard waren er meer schakers die dinsdag 10 juni tijdens de jeugdslotavond in het zonnetje werden gezet. Laten we beginnen met twee hele jonge meisjes.

De nog maar 10-jarige Jinchen Zhang hield heel lang gelijke tred met Jelle in de titelrace. Pas in de voorlaatste ronde moest zij na zware strijd buigen in het onderlinge treffen. Zij werd uiteindelijk tweede op de overall ranglijst en uiteraard eerste in haar leeftijdscategorie. Daarnaast was zij de enige die slaagde voor het stap 5 examen. Een prachtig seizoen dus voor Jinchen.

Dat geldt ook voor Jyotsna Vinod. Nog maar 8 jaar oud en nu al zo goed. Binnen een kwartiertje was zij klaar met haar stap 2 examen en had gewoon alle 24 opgaven goed. Ook in de competitie – ze speelde zowel in de 18:00- als 19:00 groep – deed ze het goed met resp. een tweede en elfde plaats. Vooral die elfde plaats in de gevorderdengroep was opmerkelijk. Enkele oudere jeugdleden uit stap 4 en 5 zullen toch een slechte avond hebben gehad toen zij hardhandig van het bord werden gezet door de jeugdige Jyotsna.

Toch werd zij dus geen winnaar in de stap 2-groep. Die eer ging naar Lucas Hawley. Hoewel hij beide onderlinge duels verloor was hij net even constanter en ging er daardoor met de grootste beker vandoor. Nilo Heida werd hier derde.

Leonardo Zillig was de beste onder de eerste-stappers. En Quinten Pereboom ten slotte werd eerste in de C-jeugd categorie. Hij bleef Denis Gorbunov en Flint Cobben net voor.

Naast veel bekers werden er ook veel diploma’s uitgereikt. Hoewel de score beduidend lager uitviel dan in andere jaren waren er toch zeker enkele mooie resultaten. Zo scoorden Valentijn Bezemer en Joep Berkhout resp. een 9½ en 8½ in stap 4, Denis Gorbunov een 8½ in stap 3 en halen Meckesheimer een 9 in stap 2.

Na de zomerstop gaan we op 2 september weer starten met het nieuwe seizoen, met voor iedereen weer nieuwe kansen.

Frank Beverdam avatar

2 reacties op “Jelle Kop jeugdkampioen 2025”

  1. Richard Fritschy avatar
    Richard Fritschy

    Dat ziet er weer geweldig uit!

  2. Frank Homburg avatar
    Frank Homburg

    Fantastisch gedaan door de jeugd, maar ook door jou Frank !

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *