Geslaagd GP Toernooi

Frank Beverdam | |   Jeugd |   0 reacties

De tijd van 12 groepen of meer lijkt een beetje voorbij, maar met 71 deelnemers was het HWP Haarlem GP goed bezet. Daarnaast scoorden de 8 deelnemende HWP' ers 50% wat betreft in de prijzen vallen, dus alle reden tot tevredenheid.

Paul, Richard en ondergetekende zaten, na het inrichten van de speelzaal, net aan de koffie toen even na tienen de eerste deelnemers zich al meldden. Een uurtje later was iedereen die zich had ingeschreven present. Het indelen daarna was een routineklus, zodat stipt om half twaalf het toernooi los kon.

Van de acht deelnemende HWP'ers - dat hadden er wat meer mogen zijn - waren er drie in dezelfde groep ingedeeld. Jurriaan, Jasper en Isaac streden in groep vier om de prijzen. Jasper kende een goede start en had na vier ronden slechts een halfje afgegeven. Maar ook Isaac was goed op dreef, want hij had slechts een halfje minder. In ronde 5 vond het onderlinge treffen plaats. Isaac wist met een slimme truc de Dame van Jasper te vangen en won de partij. Toen hij ook zijn volgende partij won leek de groepswinst binnen. Maar in de laatste ronde ging het mis en verloor hij van de nummer laatst. Hierdoor kon Jasper alsnog de groepswinst pakken met Isaac als goede tweede. Beiden boekten een mooie ratingwinst. Jurriaan moest in dit geweld iets achterblijven, maar met een 50% score eindigde hij nog netjes als derde.

Laura, het zusje van Jasper, speelde in groep 8. En dat deed zij met verve. Na 5 ronden nog de volle 100%. Alleen was er nog iemand die alles won. De 6-jarige Joep Westerhof, helemaal uit Rotterdam gekomen, speelde ook een geweldig toernooi. En helaas voor Laura kon zij het niet bolwerken tegen Joep. Maar met 6 uit 7 toch een mooie tweede plaats plus beker. Joep haalde 7 uit 7 en was daarmee de enige die dat lukte.

Tjalle, ook ingedeeld in groep 8, had het heel moeilijk. Hij deed verschrikkelijk zijn best, maar het lukte hem niet om van de hatelijke nul af te komen. Maar goed, Tjalle schaakt pas twee maanden bij HWP en bij een volgend toernooi zal het vast veel beter gaan.

In groep 7 speelde Ian Caspers. Ian heeft ontegenzeggelijk talent, Maar er gaat ook nog wel het nodige mis in zijn partijen. Geen schande want hij is nog jong. En hij pakte toch mooi drie punten, wat goed was voor een vijfde plaats.

In groep drie speelde David Snippe. Ook hij staat er om bekend om hele goede partijen af te wisselen met het betere knoeiwerk. Of dat nu ook het geval was is niet helemaal duidelijk, maar in zijn groep speelden wel enkele sterke spelers. Dus de drie behaalde punten is helemaal niet zo'n gek resultaat.

Hoogst ingedeelde HWP'er was Sem Kurstjens. Hij speelde in groep 2. Zijn start was matig en enigszins teleurstellend met 1 uit 3. Maar Sem herpakte zich goed met drie opeenvolgende winstpartijen. Hij had de groepswinst in eigen hand, maar helaas verloor hij in de laatste ronde tegen Marit de Boer, van wie hij volgens eigen zeggen nooit verliest, en eindigde uiteindelijk als tweede. Toch een mooi resultaat.

Het GP werd uiteindelijk gewonnen door recorddeelnemer Barry Broek. Maar dat ging niet zonder slag of stoot. In groep 1 eindigden drie spelers precies gelijk met 6 uit 7. In plaats van loting werd besloten tot een vlugger driekamp. Barry was daarin te sterk voor Robin Duson, die tweede werd, en Michiel Terwee.

En zo kwam er weer een einde aan een mooie jeugdschaakdag.

Gr 1/na ronde 7puntenrating oud nieuwGPpnt.
1Broek, Barry614221452110
1Terwee, Michiel613951434110
1Duson, Robin612101317110
4Krul, Johan2,51082109896
4Vries, Jaap de2,51005104796
6Krul, Piet21084107994
7Cleef, Matteo van21169113294
8Wit, Bob de11351120590
Gr 2/na ronde 7puntenrating oud nieuwGPpnt.
1Boer, Marit de581587385
2Kurstjens, Sem478281581
3Hooijmans, Max3,576978879
4Roebers, Eline3,577579279
5Jore, Justin3,573076779
6Snippe, Jonathan378677877
7Honkoop, Stella390384377
8Boer, Julian de2,582978175
Gr 3/na ronde 7puntenrating oud nieuwGPpnt.
1Hacken, Louis ten560869077
2Hacken, Milan ten567572777
3Brandsma, Romayn561469477
4Betjes, Pepijn366464169
4Donker, Bart361961769
4Snippe, David360961169
7Hatzmann, Mirthe272363465
8Cornelisse, Sam264459065
Gr 4/na ronde 7puntenrating oud nieuwGPpnt.
1Rombout, Jasper5,540952371
2Visser, Isaac541950969
3Jonkman, Amelia548354469
4Boeren, Jurriaan3,549649263
5Aarts, Joaquin338540961
6Bartels, Vladimir351348161
7Holtman, Teun348046361
8Bonset, Tyler060041249
Gr 5/na ronde 7puntenrating oud nieuwGPpnt.
1Smit, Alexej632443265
2Cleef, Daniel van535741061
3Kwak, Meine531138561
4Brunel Guzman, Esteban532539261
5Duson, Stella336233253
6Hooijmans, Merijn1,532325147
6Artunov, Gagik1,531924947
8Bakker, Joep130222045
Gr 6/na ronde 7puntenrating oud nieuwGPpnt.
1Zanoli, Olivier628138363
2Betjes, Wouter527333959
3Boers, Lucas429931355
4Deijkers, Stefan329026851
5Hoffman, Sander326025251
6Heukelom, Aurelia2,526123349
7Lookeren Campagne, Floris van2,525022749
8Dekker, Lucas227021747
Gr 7/na ronde 7puntenrating oud nieuwGPpnt.
1Kooistra, Jade618228958
2Sprong, Romijn5,519527656
3Sezer, Nedim4,519223452
4Koning, Casper de422923450
5Caspers, Ian315015146
6Jonkman, Sophia220914342
7Gommers, Sjoerd215011142
8Voortman, Izabella11607738
Gr 8/na ronde 7puntenrating oud nieuwGPpnt.
1Westerhof, Joep711526960
2Rombout, Laura612023256
3Peters, Sofie512119252
4Terwee, Laurens3,515014846
4Kooistra, Melle3,513113846
6Waldorp, Marijn21508840
7Walderveen, Nick van11504836
8Boer, Tjalle de0125-532
Gr 9/na ronde 7puntenrating oud nieuwGPpnt.
1Kooistra, Merel710320558
2Gerrits, Daan68617654
3Beaufort, Rob511015050
4Peen, Luna410510746
5Koster, Maxime31004342
6Vries, Ole de21107138
7Ruyter, Stan de150-4634

Plaats nieuwe reactie

Reacties (0)

Geen reacties gevonden.